.
Szkolny Dzień Języków Obcych
21 marca w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Języków Obcych.
Miał on na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Uczniowie klas IV-VII zabrali nas w podróż po takich krajach jak: Hiszpania, Francja, Niemcy oraz kraje Wysp Brytyjskich: Anglia, Walia, Irlandia oraz Szkocja. W ramach obchodów uczniowie przebierali się w tradycyjne stroje, przygotowali tradycyjne potrawy oraz ciekawe prezentacje na temat poszczególnych krajów. Uczniowie wykazali się pomysłowością, a wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.
W ramach Szkolnego Dnia Języków Obcych uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcji otwartej prowadzonej przez nauczycielkę j. angielskiego p. Urszulę Michalik-Kolanko i uczniów klasy VII, podczas której dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat historii, geografii i życia kulturalnego w Wielkiej Brytanii. Na koniec mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz interaktywny oraz grając w różne gry stolikowe.
Szkolny Dzień Językowy przyczynił się do:
- - rozszerzania wiedzy uczniów o krajach Europy (symbolice, kulturze, geografii, zwyczajach)
- - wyrabiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów
- - budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych
- - budowania pozytywnych relacji między uczniami i umiejętności pracy w grupie

